Норвегія продовжує впроваджувати екотехнології

Сміттєспалювальний завод поблизу Осло починає експеримент, який повинен уповільнити зміни клімату, повідомляє Алістер Доул з агентства Reuters.

В кінці січня 2016 року, почався перший в світі експеримент по збору вуглекислого газу, який утворюється в результаті спалювання сміття. Мета експерименту - розробити технологію, щоб світову сферу поводження з відходами поставити на службу в справі уповільнення глобального потепління. Тестова експлуатація на сміттєспалювальному заводі Klemetsrud, на якому спалюють побутові та промислові відходи, є кроком в об'єднанні зусиль, щоб захоплювати і ізолювати викиди парникових газів на вугільних електростанціях або заводах, що використовують викопне паливо.

«Я сподіваюся, що Осло зможе показати іншим міста, що це можливо», сказала мер Осло Маріанна Борген, на церемонії відкриття заводу Klemetsrud, який генерує тепло для будівель в столиці Норвегії, з приводу збору викидів від відходів.

Високі витрати не дозволяли розвиватися технологіям уловлювання та зберігання вуглецю. У 2015 році, на відомої міжнародної екологічної конференції в Парижі майже 200 країн домовилися посилити боротьбу зі зміною клімату, і надати нового поштовху розвитку технологій по скороченню викидів парникових газів.

В процесі своєї роботи, завод Klemetsrud викидає понад 300 000 тонн вуглекислого газу на рік, або 0,6% від усіх техногенних викидів Норвегії. Вуглекислий газ є основним винуватцем підвищення температури і більшості посух, повеней, а також, підвищення рівня моря.

Тестовий завод - це п'ять контейнерів, куди подається газ через серію труб і фільтрів, розрахований, вже до кінця квітня 2016 року, поглинати вуглекислий газ в нормі, еквівалентній 2 000 тонн на рік. Якщо технологія запрацює, то підприємство з повномасштабного уловлювання вуглекислоти, може бути побудовано до 2020 року. Потім, зібраний вуглекислий газ може бути відправлений у Північне море, на нафтові і газові родовища, щоб забезпечувати тиск, та для інших завдань.

Близько 60% сміття, яке спалюється в Klemetsrud, має біологічне походження - від відходів деревини до харчових відходів. Це означає, що уловлювання викидів було б кроком, щоб витягти вуглець з природного циклу, в так званих «негативних викидах».

«Неможливо досягти цілей, поставлених відповідно до Паризької угоди, без широкого використання негативних викидів», сказав Фредерік Хауге, керівник екологічної групи Беллона.

Глобальний Інститут уловлювання та зберігання вуглекислого газу, який базується в Австралії, повідомляє в своєму звіт за 2015 рік, що зараз «в роботі» 15 подібних великих проектів по всьому світу. В тому числі, і проект на канадській вугільної електростанції в штаті Саскачеван.

Credit: REUTERS / Alister Doyle

Всі НОВИНИ