Пластикові пакети геть із Франції!

Як повідомляють інформаційні агентства, у Франції з 1 липня заборонили одноразові пластикові пакети, товщиною стінки менше 50 мікрон. Франція приєдналася до боротьби з пластиковим забрудненням.

У супермаркетах і у дрібних торговців, в аптеках і пекарнях, на заправних станціях дозволено пропонувати пластикові пакети з товщиною понад 50 мікрон, які передбачають повторне використання. Або паперові пакети, або тару з біоматеріалів.

1 січня 2017 року, заборонять і ці пластикові пакети. За новими нормативами, з 2017 року пропорція біоматеріалів в пакеті повинна бути 30%, з 2018 року - 40%, з 2020 року - 50%, до 2025 року - 60%.

Французи підтримують заборону

Раніше, майже 90% жителів Франції, погодилися повністю припинити використання пакетів з пластику. До слова сказати, багато французів уже давно відмовилися від використання подібної тари. Як на рівні муніципалітетів і торгових мереж, так і на рівні пересічних громадян.

Причина такого підходу цілком зрозуміла. Пластикові пакети завдають величезної шкоди навколишньому середовищу, і дуже погано піддаються переробці і утилізації. Тим самим, вони є причиною значного антропогенного навантаження на природу.

За даними уряду Франції, щороку в країні реалізується близько 5 000 000 000 (!) пакетів з пластику на касах, та 12 000 000 000 (!) пакетів в продуктових відділах. Потім, величезна їх кількість потрапляє у води Світового океану.

Європа забороняє пластикові пакети

В середньому, кожен громадянин ЄС використовує майже 200 пластикових пакетів щорічно. Більшість з них використовується тільки один раз. Європа різко скорочує споживання пластикових мішків в наступному десятилітті.

Франція є піонером цього руху, але не першою країною в ЄС, яка наклала заборону. В Італії заборонили одноразові пластикові пакети в 2012 році. Частково через екологічні проблеми, частково з економічних причин, щоб сприяти розвитку потужної промисловості, яка виробляє "біорозкладні" пластикові пакети.

Негативний вплив пластикових пакетів

Подібні пакети із пластику розкладається майже 500 років. Під впливом ультрафіолетових променів вони подрібнюються з плином часу. Але, вони навряд чи зникнуть, розчиняться, випаруються з лиця землі повністю. Тому і сміття, яке знаходиться в морі, складається на 80% із пластику.

Всі НОВИНИ