Сміття у водах океанів (візуалізація NASA)

Нова інформація, яку NASA надала світової громадськості, ще більше змусила занепокоїтися масштабами і наслідками забруднення океану відходами.

Нове дослідження припускає, що вже 90% птахів мають частки пластика в своїх нутрощах, в результаті скидання в море відходів з подібних матеріалів. Морські птахи особливо уразливі до цього типу забруднення, тому що масово фіксуються факти заковтування морськими мешканцями плаваючого пластика.

Пластикові забруднення в океані - глобальна екологічна проблема що стрімко розвивається, і яка характеризується високою концентрацією відходів (до 580 000 одиниць на 1 квадратний кілометр) та глобальним поширенням, яке провокується збільшенням виробництва в геометричній прогресії.

Результати показують, що ця загроза географічно широко поширена, і швидко росте. За деякими прогнозами, кількість пластику, який потрапляє в організм птахів, буде рости, і охопить 99% всіх видів морських птахів до 2050 року.

І тільки ефективне управління відходами може зменшити цю загрозу.

Сміттєві плями в океані - це в основному пластикові частинки, що збираються морськими і океанськими течіями у величезні «сміттєві острови», на шкоду морського життя.

NASA, Американське космічне агентство, опублікувало нове відео, засноване на даних, які отримані від наукових буїв, поширюваних Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень (National Oceanic and Atmospheric Administration) в океанах протягом останніх 35 років, щоб показати, як формуються сміттєві плями у водах наших морів.

Візуалізація NASA сміттєвих плям в океані (англ.)

Ті ж течії, які сприяють формуванню сміттєвих плям на океанських просторах, можуть бути використані, щоб допомогти очистити їх. Таку концепцію пропонує молодий голландський підприємець і винахідник Boyan Slat, який сподівається почати роботу з очищення від сміття Тихий океану, в середині наступного року.

Відео виступу Boyan Slat, про ідею очищення океану (англ.)

Додатково:

  • Сайт Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA): www.noaa.gov
  • Візуалізація на сайті NASA: svs.gsfc.nasa.gov
Всі НОВИНИ