Тепер в Україні є електронна карта сміттєзвалищ

8 вересня Міністерство екології та природних ресурсів України презентувало електронну карту сміттєзвалищ, в рамках виконання доручення Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо інвентаризації всіх сміттєзвалищ в Україні.

Інвентаризація всіх легальних і стихійних сміттєзвалищ - головне завдання сервісу

Новий онлайн-сервіс включає інтерактивну карту і мобільні додатки, з функцією сповіщення при виявленні чергового звалища. Інформація оперативно розміщується на карті з геолокаційною прив'язкою, та включає відомості про морфологію, поточний стан ліквідації та іншу інформацію.

Офіційна інформація не в змозі повністю надати картину про місця видалення відходів. Тому, Міністерство пропонує громадянам включиться в цей процес.

Будь-який громадянин може зареєструватися в сервісі, і залишити повідомлення про звалище. «Ці дані обробляються і відправляються в відповідні органи у вигляді звернень громадян», - повідомив міністр Семерак.

Інформація оперативно розміщується на карті, і громадяни можуть відслідковувати процес по кожному випадку, отримуючи найсвіжішу інформацію через мобільні додатки. Використовуючи додатки, людина може сфотографувати смітник і моментально передати цю інформацію в Мінприроди. Таким чином, міністерство розраховує, що за допомогою даного сервісу, можна буде побачити реальну картину і впорядкувати легальні місця видалення відходів.

На сьогоднішній день, Мінприроди володіє інформацією про 30 000 звалищ, в тому числі і стихійних. Чиновники оцінюють цю цифру як 20% від реальної ситуації.

Початок кампанії показав, що обласна влада не володіє достовірною інформацією. В кращу сторону відзначена Вінницька область, яка надала найбільш коректний дані.

Уряд підтримав пропозицію Остапа Семерака посилити надалі співпрацю з місцевими органами влади та залучити їх до активної співпраці у вирішенні проблем з обліком, переробкою та утилізацією відходів.

Тільки за перший день роботи сервісу, надійшло 79 звернень громадян. Найбільш активно звертались мешканці Київщини. І це не дивно, так як чиновники Київської, Херсонської областей, міста Києва не змогли надати інформацію про місця видалення відходів.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак закликає всіх українців приєднатися до очищення країни від сміття і активніше користуватися інтерактивною картою сміттєзвалищ та мобільним додатком до неї, який функціонує на всіх мобільних пристроях.

Додатково:

Всі НОВИНИ