13 серпня - Всесвітній день екологічного боргу

Що означає ця дата? Безумовно, це не свято, а скоріше навпаки. Сьогодні, 13 серпня 2015 року, ми, разом з іншими жителями Землі, витратили 100% ресурсів на поточний рік. Решту місяців ми будемо споживати те, що вже не встигне відновитися.

День екологічної заборгованості, також відомий як День перевантаження Землі (Earth Overshoot Day), це дата, коли споживання ресурсів людства за рік перевищує потужність Землі, щоб відновити ці ресурси в цьому році. Це означає, що людство витратило всі ресурси, які планета може відтворити за рік.

Дата для кожного року розраховується за допомогою формули, яка враховує кількість природних ресурсів (world biocapacity), породжених Землею в цьому році, та споживання людством природних ресурсів Землі на цей рік (world ecological footprint):

World Biocapacity / World Ecological Footprint * 365 = Ecological Debt Day

У 2015 році, День екологічної заборгованості (Ecological Debt Day), припав на 13 серпня.

Ідея цього спирається на той факт, що останнім часом людство споживає більше ресурсів, ніж Земля може призвести щороку. Така тенденція, через обмежені ресурси, викликає нестійкій стан, якій називається "overshoot".

Це приблизна оцінка часу і ресурсів, вимірювання зазору між людським попитом на екологічні ресурси та послуги, та тим, скільки Земля може забезпечити ресурсів, зроблена організаціею Footprintnetwork.

Протягом 2015 року, людство витратить у півтора рази більше ресурсів, ніж може відтворити планета Земля.

Швидкість споживання ресурсів людиною тільки зростає. Це помітно по зміщенню дати Дня екологічного боргу щороку. У минулому році, ця дата настала майже на тиждень пізніше - 19 серпня. А в 2000 році, День екологічного боргу припав на початок жовтня. Прогнози кажуть, що задовго до середини нашого століття, людство буде витрачати ресурси двох планет Земля за один рік.

Перевитрата ресурсів веде до виснаження навколишнього середовища - зникнення лісів, нестачі продовольства, закислення океану та інших тяжких наслідків для планети та її жителів, тобто для нас з Вами.

Всі НОВИНИ