19 лютого - Всесвітній день захисту морських ссавців

19 лютого, у світі відзначають День захисту морських ссавців, або День Китів, щоб нагадати нам, що навіть найсильніші і розумні тварини на землі потребують захисту. Ця дата була встановлена після того, як Міжнародна китобійна комісія заборонила комерційне полювання на китів в 1986 році, після двох століть полювання на китів, що привело майже до повного їх зникнення.

Міжнародна китобійна комісія (IWC) є всесвітньою організацією що опікується збереженням китів і управління китобійним промислом. IWC в даний час налічує 88 членів уряду з країн по всьому світу. Всі члени є учасниками Міжнародної конвенції з регулювання китобійного промислу. Ця Конвенція правова база, яка створена в 1946.

Невизначеність щодо чисельності китів привела до введення «мораторію» на комерційний китобійний промисел в 1986 році. Сьогодні Комісія також працює, щоб зрозуміти і вирішувати широкий спектр загроз для китоподібних, включаючи морське сміття, зміни клімату та інші екологічні и техногенні проблеми.

Мільйони тонн відходів пластику, скла, палив, і інших небезпечних для життя речовин, кожен день потрапляють в світовий океан, вбиваючи тисячі і мільйони мешканців моря.

Кити були на межі зникнення в минулому столітті, і, незважаючи на глобальний мораторій на комерційний китобійний промисел, деякі країни продовжують комерційне полювання на китів - Норвегія та Ісландія, та Японія під виглядом «наукових досліджень».

Міжнародна китобійна комісія є органом який відповідає за регулювання китобійного промислу, та все частіше має справу з величезною кількістю інших загроз для китів, дельфінів і морських свиней в наших океанах, таких як судноплавство, зміни клімату, та випадкове захоплення цих тварин в знаряддя лову.

Є більше 80 видів китоподібних, китів, дельфінів і морських свиней. Незважаючи на захист, включаючи мораторій на промисел китів з 1986 року, багато видів китоподібних як раніше знаходяться під загрозою, а де яки - на межі зникнення.

Загрози китів і дельфінів

Багато роботи було зроблено в останні десятиліття щоб переламати тенденцію майже неминучого вимирання для деяких видів китоподібних.

На жаль, китам і дельфінам продовжують загрожувати:

  • китобійний промисел,
  • заплутування в рибальських тралах,
  • зміна клімату,
  • судноплавство,
  • токсичне забруднення,
  • видобуток нафти і газу,
  • деградація середовища проживання.

 

Підвищення загроза зміни клімату

Останні дослідження показують, що зміна клімату має великий вплив. Ефекти варіюються від змін температури до опріснення морської води через танення льодів і підвищення кількості опадів, а також від підвищення рівня моря, втрати крижаних полярних середовищ існування та скорочення популяцій криля в ключових областях.

Десятиліття відновлення

Історично склалося, що великомасштабні китобійні галузі багатьох країн знищували один вид кита за іншим.

Хоча більшість популяцій китів були повністю захищені від полювання протягом деякого часу, деякі з них опинились на дуже низьких рівнях, що будуть потрібні десятиліття, щоб відновитися. Наприклад, північноатлантичний кіт не показав ніяких ознак відновлення протягом 15 років!

8 з 13 великих видів китів як і раніше знаходиться під загрозою навіть після десятиліть захисту. Незважаючи на мораторій на комерційний китобійний промисел і декларації, у Південному океані щороку понад 1000 китів гинуть на комерційному ринку.

Всі НОВИНИ