Международный день предотвращения эксплуатации окружающей среды во время войны и вооруженных конфликтов

5 листопада 2001 року, Генеральна Асамблея ООН оголосила 6 листопада кожного року  - Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктах (резолюція A/RES/56/4).

Хоча людство завжди рахувало свої військові втрати з погляду загиблих і поранених солдатів і цивільних осіб, зруйнованих міст і засобів до існування, навколишнє середовище часто залишався негласною жертвою війни. Колодязі забруднені, врожаї спалені, ліси вирубані, отруєний грунт, тварини загинули.

Приймаючи це рішення, ООН враховувала, що збиток, що заподіюється навколишньому середовищу під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем і природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто зачіпає не тільки одну державу і не тільки нинішнє покоління.

Війна, якими б не були її причини, приносить невимовні жахи для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Крім людських страждань, які заподіює війна, вона також веде до руйнування навколишнього середовища.

Крім того, організацією з навколишнього середовища при ООН (UNEP) було встановлено, що протягом останніх 60 років, принаймні 40% усіх внутрішніх конфліктів були пов'язані з експлуатацією природних ресурсів. Зокрема, таких дорогих ресурсів, таких як деревина, алмази, золото і нафта, або таких як родючі землі і вода.

На жаль, для нашої Батьківщини тепер ця проблема стала актуальною. Підла й нелюдська війна, нав'язана Україні агресивним сусідом, знищує і без того постраждали від бездумної радянської «індустріалізації» родючі і багаті ресурсами землі нашої країни.

«Ми повинні використовувати всі інструменти, наявні в нашому розпорядженні, від спілкування і посередництва превентивної дипломатії, щоб зберегти нестійке використання природних ресурсів щодо підтримки та фінансування збройних конфліктів і дестабілізації крихких основ миру.»

Генеральний секретар ООН, Пан Гі Мун

Фото:korrespondent.net

Всі НОВИНИ