16 вересня - Міжнародний день охорони озонового шару

Сьогодні, 16 вересня 2015 року, у світі відзначають Міжнародний день охорони озонового шару або International Day for the Preservation of the Ozone Layer. Цей день проводиться під егідою ООН.

Історія Дня захисту озонового шару

У 1994 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару (Резолюція 49/114). Цей захід відзначається в ознаменування підписання в 1987 році Монреальського протоколу по речовинах, що руйнують озоновий шар.

Всім країнам рекомендуються присвятити цей День пропаганді діяльності, відповідно до завдань Монреальського Протоколу та поправок до нього. Монреальський протокол показав свою ефективність в досягненні цілей щодо поетапного відмови від використання озоноруйнуючих речовин. Результатом цих дій стало зниження рівня озоноруйнуючих речовин в атмосфері, завдяки чому можливе відновлення озонового шару в найближчі десятиліття. Тим не менш, залишаються завдання, які ще не виконані.

Поетапну відмову від регульованого використання озоноруйнівних речовин і витікаючі з нього скорочення такого використання сприяють не тільки охороні озонового шару в інтересах нинішнього і прийдешніх поколінь, а й вносять істотний внесок у здійснення в глобальних масштабах зусиль щодо рішення проблеми зміни клімату; таким чином, завдяки Монреальському протоколу забезпечується захист здоров'я людини і екосистем в результаті скорочення впливу на Землю шкідливого ультрафіолетового опромінення.

Важливість озонового шару Землі

Озоновий шар є вразливим шаром газу, який захищає Землю від шкідливого спектру сонячних променів і сприяє збереженню життя на планеті.

Тема Дня захисту озонового шару в 2015 році

Тема 2015: «30 років спільно відновлюємо озоновий шар. Озон - єдине, що захищає нас від ультрафіолетового випромінювання» або 30 Years of Healing the Ozone Together - «Ozone: All there is between you and UV».

З послання Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна:

«Незабаром ми повинні будемо прийняти порядок денний у сфері сталого розвитку на період до 2030 року, а в кінці поточного року в Парижі уряду повинні будуть намітити новий план спільних дій по боротьбі зі зміною клімату, - і в цих зусиллях ми повинні надихатися тим успіхом, якого нам вдалося досягти завдяки Монреальському протоколу. Цей успіх наочно демонструє, на що ми здатні, коли об'єднуємо сили для вирішення глобальної задачі».

Додатково:

  • День Міжнародний день охорони озонового шару на сайті ООН: Ozone Day
  • Резолюція, прийнята Генеральною Асамблей ООН: A/RES/49/114
  • Монреальський протокол про речовини, що руйнують озоновий шар: www.un.org
  • Віденська конвенція про охорону озонового шару: www.un.org
  • Матеріал Програми ООН з навколишнього середовища і Всесвітньої метеорологічної організації: Відновлення озонового шару йде за планом
Всі НОВИНИ