Сьогодні Міжнародний день охорони озонового шару

У 1994 році Генеральна Асамблея проголосила 16 вересня Міжнародним днем ​​охорони озонового шару, який відзначається в пам'ять про той день в 1987 році, коли був підписаний Монреальський протокол про речовини, що руйнують озоновий шар.

Державам було запропоновано присвятити цей День пропаганді діяльності відповідно до завдань Протоколу та поправок до нього. Озоновий шар є вразливим шаром газу, який захищає Землю від шкідливого спектру сонячних променів і сприяє збереженню життя на планеті.

Поетапну відмову від регульованого використання озоноруйнуючих речовин і витікаючі з нього скорочення такого використання сприяють не тільки охорону озонового шару в інтересах нинішнього і прийдешніх поколінь, а й вносять істотний внесок в здійснювані в глобальних масштабах зусилля за рішенням проблеми зміни клімату; таким чином, завдяки Монреальському протоколу забезпечується захист здоров'я людини та екосистем в результаті скорочення впливу на Землю шкідливого ультрафіолетового опромінення.

Тема 2016 року «Озон і клімат: Відновляться за допомогою світу - Зниження рівня викидів хлорфторвуглеців (ХФВ) в рамках Монреальського протоколу, які викликають глобальне потепління»

Тема Дня в 2016 році має на меті привернути увагу до колективних зусиль сторін Віденської конвенції і Монреальського протоколу по відновленню озонового шару за останні 30 років і глобальної прихильності боротьбі зі зміною клімату. В результаті узгоджених заходів на міжнародному рівні озоновий шар відновлюється і очікується, що цей процес буде завершений до середини століття. Крім того, реалізація Монреальського протоколу дозволила внести значний вклад в справу пом'якшення наслідків зміни клімату шляхом скорочення використання озоноруйнуючих речовин. Це в свою чергу дозволило не допустити емісій в атмосферу в обсязі 135 мільярдів тонн двоокису вуглецю.

З послання Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна:

«У цей Міжнародний день охорони озонового шару давайте згадаємо, що багато вже було досягнуто, і візьмемо на себе зобов'язання зробити ще більше для захисту нашої атмосфери. Працюючи спільно, ми зможемо побудувати більш безпечний, більш здоровий, більш благополучний і стійкий мир для всіх людей, забезпечуючи при цьому захист нашої планети, нашого єдиного дому».

Послання Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з нагоди Міжнародного дня охорони озонового шару на сайті Міністерства екології та природних ресурсів України: www.menr.gov.ua/press-center/news/123-news1/4171-poslannya-z-nahody-mizhnarodnoho-dnya-okhorony-ozonovoho-sharu

За матеріалами офіційного сайту ООН: http://www.un.org/en/events/ozoneday/

Всі НОВИНИ